Game of sultans – nie tylko sprawy haremu

Czy kiedykolwiek chodziła Ci po głowie rola samego Sułtana? Czym zaprzątał sobie głowę? Jak poradził podboje? W grze Game of sultans w którą przedstawię Ci w poniższym wpisie – możesz przekonać się o tym na własnej skórze!

Jeśli imiona Sulejman, Hurrem, Ibrachim czy Mahidevran nie kojarzy Ci się jedynie ze sprawami haremu w tureckim serialu Wspaniałe Stulecie zaciekawi Cię informacja, że w poniższej aplikacji na urządzenia mobilne możesz nie tylko zdobywać i szkolić swoich wezyrów, tworzyć lub współtworzyć unie ale i prowadzić podbije które będą przynosiły regularny trybut.

Wszystko co musisz wiedzieć o game of sultans

Co prawda sama aplikacja nie jest dostępna  języku polskim, ale do wyboru jest między innymi język angielski, rosyjski czy turecki. ( nie mówisz po angielsku? ten post pomoże Ci zrozumieć grę i bez angielskiego 😛 ).  Ze względu na ilość graczy, rozgrywka jest dzielona wedle ‚czasu dołączenia’ na poszczególne serwery (jest możliwość utworzenia kolejnego konta na nowym serwerze – screen 2 poniżej – i przełączania rozgrywki – należy pamiętać który był który). Do dyspozycji użytkownika są dwa komunikatory – jeden globalny dla serwera i drugi dla unii (do której aktualnie należycie).

Pierwsze kroki w aplikacji podpowiada niepomijalny samouczek który pokazuje podstawowe możliwości gry. Jeśli wystąpią jakieś problemy lub bugi dzięki szybkiej komunikacji poprzez fanpage aplikacji (oraz  grupach globalnej i polskiej) są one regularnie naprawiane, a za czas niedostępności serwera twórcy rekompensują graczom poprzez różne prezenty wysyłane na skrzynkę wiadomości.

 

Oprócz podstawowych zadań czy wyzwań które są regularnie nagradzane – gra oferuje wydarzenia które mają swoje rankingi  (z nagrodami) i bonusy. Przykładowe poniżej.

Jest sposób by przyśpieszyć rozgrywkę?

Pewnie, gra oferuje cały zestaw mikropłatności którymi możesz dopieścić sułtana, skład wezyrów a nawet jego harem. Zakupy w aplikacji nie są konieczne do czerpania przyjemności z gry, gdyż sama gra oferuje ogromny zestaw nagród za najróżniejsze osiągnięcia  grze – w tym regularne logowanie, oraz rankingi osobiste i unijne). Jednak jeśli nie zamierzasz kupować diamentów warto postępować z nimi oszczędnie, bowiem bez regualrnych kolejneych osiągnięć może nam nie wystarczyć na ‚wydanie naszych dziedziców’.

Poniżej skrócony pokaz co możesz zyskać za zakupy diamentów czy status vip

To jak to jest?

Nadajesz imię i stajesz się sułtanem. Gra posługuje się czteroma walutami  (złoto, zboże, żołnierze, diamenty) oraz całym pakietem wszelakich przedmiotów (od takich które pozwolą nam nie czekać np. na odwiedzenie żon po zużyciu vigoru, przez kupony na waluty czy konieczne do stworzenia uczty, ale i takie które pozwolą ulepszyć naszych wezyrów ( książki, medale). Przykładowe przedmioty gracza poniżej (na szaro są te które zostały „zużyte” – znikają po ponownym otwarciu ekwipunku)

Jeśli chcesz korzystać ze wszystkich możliwych przywilejów bez wydatków, to pierwszym ważnym krokiem będzie aktywna unia – w której z mini zadań będziesz otrzymywać różne bonusy. Jeśli nie chcesz by omijało Cię najlepsze koniecznie sprawdź jak w Twojej strefie czasowej wygląda Frontier i upewnij się, że w tym czasie będziesz online. Polowanie i forteca mogą dostarczyć punktów które bez problemu zamienisz na fajne przedmioty.  Regularnie ulepszaj swoich wezyrów – na arenie wyzywając innego przeciwnika jednym ze swoich wezyrów walczymy kolejno z wybranym (do wyboru jest jeden z trzech – warto wybierać od najniższych (szary/zielony/niebieski/…)) żeby móc walczyć jak najdłużej. Nie zapomnij również o zakładce ustawień w której można wpisać „gift code” które autorzy gry udostępniają co jakiś czas na swojej grupie czy fanpage.

Frontier:

Unia:

Co mu tu mamy?

 • Imperial Parliament – punkt w którym u Ahmelek’a odbierzesz regularnie odnawiające się złoto, żołnierzy czy zboże a u Hocas’a załatwisz sprawy imperium w których do wyboru będzie jedna w trzech powyższych walut lub punkty xp (dla Twojego sułtana)
 • Campain – to pole walki w którym na kolejnych poziomach spotkasz coraz większe oddziały wroga. Zalecam zebranie znacznie przewyższającej liczby żołnierzy dla zminimalizowania strat. Pamiętaj by odbierać nagrody po kliknięciu w lewym dolnym rogu na map – stąd są postacie z Imperial council. Kolejne pokonane poziomy i twierdze oprócz nagród w złocie czy przedmiotach dają doświadczenie ulepszające naszego sułtana. Dzięki czemu ma zwiększoną ilość do odebrania w imperial parliment
 • Union – to możliwość znalezienia unii lub założenia jej (za 2000 diamentów potrzebna nazwa + conajmniej 6 cyfrowe hasło). Rozwijana dzięki codzinnym Questom czy wpłacanym przez członków contribution (za które później można odebrać nagrody w zakładce redeem – im wyższy lvl unii tym więcej nagród do wyboru). Set voage to szansa na dodatkowe przedmioty dzięki udziałowi w wyprawach (Z unijnych : pierwsza za 200 / kolejna 400 / lvl 3 800 – dostępnych jest 9). Nowością dla wielu graczy są Union wars w których to unie pomiędzy sobą będą organizowały bitwy – o miejsce w rankingu i nagrody.
 • Divination – jest miejscem gdzie wypijesz codzienną kawę i otrzymasz trochę diamentów. dniu 3cim, 7dmym, 14stym oraz 21 przewidziane są dodatkowe nagrody (jak w misjach codziennych)
 • Frontier – Hunting Ground (11:00-13:00) Fortess Siege (19:00-20:00) *godziny podane według dostępności wydarzeń w mojej aplikacji * to wydarzenia podczas których każdy z Twoich wezyrów może zadać obrażenia zwierzynie lub fortecy (za które przydzielane są punkty) z drobną różnicą – bowiem w fortecy boss jest jeden dla całego serwera i jeśli nie wystartujesz od razu – możesz się spóźnić i nie skorzystać wcale.
 • Harem – to zbiór (1) Consort – czyli kobiety gotowe żyć z sułtanem. Nowe zdobędziesz w masuarade (2) Consort titles – gdy konkubiny będą miały na tyle dużo intymności i uroku by je uhonorować – ich potomkowie otrzymują bonus po mamie. (3) Heir – czyli miejsce na Twoich dorastających potomków (których dzięki vitality rozwijamy – więcej miejsc można dokupić dzięki diamentom) by przenieśli się do (4) Marriage – czyli przestrzeni gdzie znajdziemy swoim potomkom drugie połówki lub puścimy wieść w świat by dowiedzieć się gdy do dojdzie do małżeństwa. (atrybuty dzieci po małżeństwie są dodawane jako punkty do siły imperium)
 • Rankings -skupiają się na 3 serwerowych rankingach gdzie raz dziennie możemy odebrać honor w postaci kilku diamentów za pozycję w ilości władzy (power), ostatnim skończonym lvlu campain czy ilości intimacy (intymność) u swoich żon.
 • Masquarade – to okolica pałacu którą losowo zwiedzamy spotykając różne osoby zużywając odnawiającą się (30 min) energię. W zależności od ilości szczęścia (fortune) możemy spotkać swoje przyszłe żony, lub też nikogo (gdy spadniemy około 60).
 • Arena – to miejsce gdzie będziemy walczyć (fight) jednym ze swoich sułtanów (nie znalazłam opcji ich zamiany) z losowym innym sułtanem. Fight logs przedstawia kto oraz kiedy nas atakował oraz daje możliwość rewanżu. Arena ma również swój własny ranking zależny od ilości punktów (z walk)
 • Feast – czyli uczty to jeden z większych pochłaniaczy diamentów, możesz zorganizować ucztę(100 diamentów + przedmioty) lub bakiet (500 diamentów + przedmioty) oraz odwiedzić 3 uczty w ciągu dnia (100/500diamnetów / przedmioty). Uczty mają swój sklepik z nagrodami za punkty w uczt.
 • Imperial Council – to budynek gdzie zebrani ciągu campanii pokonani sojusznicy 3 razy ciągu dnia, w odstępie godziny wręczą Ci trybut w postaci losowo (złota, żołnierzy, ‚odnawiaczy/przyśpieszaczy’ lub biżuterii dla żon) czasem wraz ze służącą którą możesz przypisać pod dowolną żonę (zwiększającą urok)
 • Imperial academy – to miejsce gdzie ulepszysz i wyszkolisz swoich wezyrów dzięki czemu będą bardziej skuteczni na arenie. Więcej miejsc można kupić za diamenty

Dlaczego to gra dla mnie?

Jeśli w jakimś stopniu jesteś fanem wspomnianego wyżej serialu – to z pewnością spodoba Ci się muzyka gry i jej możliwości gry game of sultans. Plus dla Ciebie jeśli wiesz co to plemiona czy grałeś w coś podobnego – choć oprawa graficzna i tematyka jest stanowczo warta sprawdzenia.

Jeśli jakimś cudem trafiła do Ciebie dziwna reklama tej aplikacji na instagramie, powiedzieć mogę jedynie iż takich opcji gra nie posiada i widziałam kilka ‚chwytów marketingowych’ coby Twój sułtan miał agresywne skłonności wobec swoich nałożnic – z całą stanowczością zaprzeczę – bo takich opcji nie ma. Poruszam tą kwestię nie dlatego, że uważam ją za szczególnie obraźliwą – ale byłam gotowa zainstalować aplikację ponownie by zobaczyć to na własne oczy. Jeśli zżera Cię ciekawość o jakich reklamach mowa – na fanpage aplikacji znajdziesz je w zakładce Informacje i reklamy po wybraniu jednego z państw 🙂

Najważniejsze kontakty na koniec: 🙂

Nieprzekonana/y? Sprawdź wideo

Post zawiera screeny z gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: