Overlord – dobrze jest być złym

Dobrze jest być złym. W realnym świecie zazwyczaj nie mamy możliwości podbijania świata jako ciemny pan, ale czy nie możliwości gier komputerowych sprawiły, że są one tak popularne? Wyobraź sobie zostać obudzonym przez swoich sługów, by poprowadzić ciemną wierzę i gobliny do opanowania świata. Witaj w overlord.

Overlord

To jedna z tych gier, które nie należą do najnowszych produkcji a mimo to jako rpg potrafią cieszyć długie godziny z rozmaitymi mistycznymi postaciami jak duchy elfów, krasnoludów czy choćby żuki. Podróż jest długa, wyzwania trudne, ale nie jesteś sam. Prowadząc swoją armię (która z czasem rośnie) poznajesz i wybierasz cztery klasy goblinów z różnymi umiejętnościami. Śliczna cztero kolorowa horda która podąża za tobą wszędzie, wchodzi w interakcję z obiektami, zbiera i przynosi złoto oraz mikstury lub znajduje dla siebie broń i pancerze.

Gobliny

Brązowe gobliny potrafią podnosić i ubierać pancerze oraz broń i są całkiem dobrymi wojownikami, czerwone są odporne na ogień, potrafią zarówno go zjadać jak i nim rzucać, zielone odporne są na truciznę i całkiem dobrze walczą. Ostatnie to niebieskie które potrafią pływać oraz wskrzeszać poległych w walce braci dowolnego koloru.

Jako Overlord wyrusz w przygodę po zielonej i pięknej krainie którą z czasem przemienisz w krainę jak ze snów czarnego pana. Eksplorując różne lokalizacje możesz znaleźć rozmaite obiekty jak zaklęcia, złoto, gniazda, materiały czy powiększenia dla życia, magii czy wielkości hordy.

Podejmuj decyzję

Najlepszą częścią, poza wcieleniem się w rolę ciemnego pana który kręci się, zabija i zbiera – są odgłosy Twoich małych podwładnych. „for you (dla Ciebie)”, „for the master! (dla pana)” czy „yes sire (tak panie)” swoim dziwnym głosikiem wywoływał uśmiech za każdym razem – a usłyszysz go za każdym razem gdy coś znajdą.

Poza masą zabawy napuszczając gobliny do niszczenia wszystkiego, gracz ma szansę podziwiać naprawdę ładne krajobrazy i zachwycić się grafiką. Polecam tą grę każdemu kto lubi spędzić trochę czasu czując się jak najważniejsza persona w uniwersum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: